LEOPARDESSA – ČESKÁ ZNAČKA, ZALOŽENA R. 2016 ŠPERKAŘKOU KLÁRA ALBA.

Klara Alba je vášnivou výtvarnicí šperků z různých materiálů.

Nejvíce ji na českém trhu proslavila tvorba z polymerové hmoty, kdy se stala jednou ze spoluautorek knihy Polymerové Nebe, vyučovala na mnoha workshopech, které sama pořádala, nebo kam byla jako lektorka pozvána.

V roce 2015 započala své studium v oboru Zlatník – klenotník na známé pražské zlatnické škole Solunka, kdy se rozhodla svou tvorbu posunout dál o práci s drahými kovy a kameny.

Pořádala dva ročníky doposud největší a nejúspěšnější české facebookové šperkařské soutěže s názvem Česko Slovenská šperkařská výzva, která napomáhala šperkařkám různých oborů představit svůj um v měsíčních tématech.

Lásku ke kamenům mají v rodině. Klářin bratr sbírá minerály již dvacet let, píše do specializovaných časopisů a chodí je ve volném čase „kutat“ po naší krásné České a Slovenské vlasti. Klára sama se věnuje více již opracovaným kamenům, studuje jejich léčivé účinky a pracuje s jejich energií. Vyrábí na zakázku i směsi do pitné vody tzv. energetickou drahokamovou vodu.

KLARA ALBA O SOBĚ:

Celý život se učím a učím, pracuji na sobě a své duši. Mou vášní jsou šperky. Jsou to moje děti, mají svou duši, svou minulost, přítomnost a budoucnost. Mají své poslání. Můj styl? Bohémský třpytivý styl, odraz mých cest a vlivu přírody.

Kdysi mi jeden známý americký umělec, historik a profesor – Allen Zaruba, řekl, že mé poslání zde na Zemi je ji udělat krásnější, veselejší, barevnější a lidi šťastnější.
Tato slova se mi vryla navždy do paměti.

A proto jsem tu,
proto tvořím,

Klára Alba – Leopardessa